Policia e e shtetit pritet të përfshihet nga një valë ndryshimesh psa largimit nga detyra të Ardi Veliut dhe emërimit në krye të policisë së Shtetit të Gledis Nano.

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka thirrur sot një takim me krerët më të lartë të policisë.

Pritet të kenë ndryshime në radhët e drejtorëve të drejtorive të policisë. Pritet të bëhet dhe një analizë në përfundim të afatit 100 ditor të vendosur nga kryeministri Edi Rama për kthimin e rendit dhe sigurisë.

LEAVE A REPLY