Friday, September 30, 2022
HomeKronikaVideo e “Tik-Tok” fundos të riun në Tiranë, gjobitet dhe i sekuestrohet...

Video e “Tik-Tok” fundos të riun në Tiranë, gjobitet dhe i sekuestrohet makina nga policia rrugore

-

Krijimi i videove interesante dhe publikimi i tyre në rrjetet sociale është shndërruar në një trend që ka joshur shumë të rinj. Por, kur videot dokumentojnë shkelje mund edhe ta pësosh.

Kjo i ka ndodhur një të riu në kryeqytet i cili mbrëmjen e 31 janarit ka hedhur në rrjetin social “Tik Tok” një video duke drejtuar mjetin e tij “BMW X5” me shpejtësi dhe duke bërë xhirime gomash dhe drift

Vetëm një ditë më vonë policia rrugore e Tiranës ka gjetur mjetin dhe e ka sekuestruar si edhe ka gjobitur drejtuesin me 50 mijë lekë të reja për shkelje të Ligjit Nr 8378 datë 22.07.1998 “Kodi Rrugor Republikës Shqipërisë” i ndryshuar, neni 139 paragrafi 3 dhe neni 93 paragrafi 1, 3 dhe 5.

 

 

 

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,508FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts