Sunday, September 25, 2022
HomeKronikaSPAK nis arrestimet për inceneratorët. Lëshohen 9 urdhër-arreste

SPAK nis arrestimet për inceneratorët. Lëshohen 9 urdhër-arreste

-

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK-u) ka lëshuar 9 urdhër-arreste për çështjen e inceneratorëve.

Policia po vijon operacionin për arrestimin e personave ndaj të cilëve është lëshuar urdhër arresti.

Deri më tani është arrestuar Florian Muça, drejtori i Albpetrol.

Florjan Muçaj gjithashtu ka qenë administrator i përgjithshëm i bashkisë Fier dhe anëtar i komisionit të prokurimit të inceneratorit të të njëjtit qytet. Po ashtu është arrestuar dhe Loran Dusha, administrator i inceneratorit “Integrated Technology Waste Treatment Fier”.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,501FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts