Thursday, December 1, 2022
HomeSportI ftuar në emisonin ‘’Sport Show’’ në Tv1 Channel futbollisti Abaz Karakaçi

I ftuar në emisonin ‘’Sport Show’’ në Tv1 Channel futbollisti Abaz Karakaçi

-

Sinjale aspak pozitive nga skuadra e Vllaznis, 8 ndeshje rradhazi qe skuadra nuk merr asnje fitore. Si do te jete ecuria e Vllzanis? Duket sikur i kane kthyer te gjithe syt tek Kupa. Per te folur me shume per skuadren e Vllaznise i ftuar ne emisonin ‘’Sport Show’’ ne Tv1 Channel futbollisti, Abaz Karakaçi.

Karakaçi: Te them te verteten Vllaznia eshte nje ekip shume i mire. Une e kam ndjekur me vemendje cdo ndeshje te saj. Vllaznia ka potencialin me te madh nga te gjithe ekipet dhe nuk e di pse nuk po ecen perpara. Eshte e cuditshme pse ka shkuar ne kete lloj pike. Me kete ekip qe duhet te jete te pakten ne vendin e dyte.

Mendoj se Latifi dhe Da Silva jane dy lojtaret me te dobet te skudres. Jane te dy lojtare qe luajne vetem kur kane topin. Kjo vjen sepse ato nuk behen nje me ekipin ato luajne per interesin e tyre personale, qe te bejene nje kampionat ketu dhe te ikin e te shiten tek nje vend tjeter. Atyre nuk u intereson merr apo jo Vllaznia pike, ndryshe nga Krymi dhe Hakaj qe duan me patjeter me te miren e skudres.  Me aq sa une kam informacion jane dy lojtaret me te paguar te Vllaznis dhe vijne ketu vetem te marrin pagen dhe te rriten ne menyre profesionale.

Sa i perket trajnerit Plori , kam shume respekt per te dhe e di qe eshte nje njeri qe punon shume fort. Nuk po i ecen me rezultatet por mendoj qe do edhe pak kohe te fus menyren e tij te lojes. Une e njoh mentalitetin e tij dhe jam i bindur se ai nuk pajtohet kurr me keto rrezultate qe ka Vllaznia sot.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,589FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts