Tuesday, October 4, 2022
HomePolitikëZelensky: Mbështetja e Shqipërisë në kohë të vështira, na kujton Nënë Terezën

Zelensky: Mbështetja e Shqipërisë në kohë të vështira, na kujton Nënë Terezën

-

Më fjalën e mbajtur në Kuvendin e Shqipërisë, Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky ka falënderuar Shqipërinë për mbështetjen. Po ashtu ai tha se kjo mbështetje i kujton Nënë Terezën.

”Mbështetja në kohë të vështira për ne më bën të kujtoj Nënë Terezën, shqiptaren që u kthye në simbolin e humanizmit në të gjithë botën, Ajo mësoi se humanizmi mund të mposhtë të keqen. Besoj se duke punuar bashkë me të gjithë europianët, ne do jemi në gjendje të ndalojmë këtë luftë dhe të jemi në gjendje të mbrojmë Europën në të ardhmen”.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,514FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts