Saturday, June 3, 2023
HomePolitikëKomisioni i Rithemelimit sulmon ashpër paktin e Ballës me Alibeajt për Presidentin

Komisioni i Rithemelimit sulmon ashpër paktin e Ballës me Alibeajt për Presidentin

-

Komisioni i Rithemelimit ka denoncuar sërish sot marrëveshjen e një dite më parë mes kreut të grupit të PS-së, Taulant Balla dhe Enkelejd Alibeajt që opozita të ketë të drejtën të propozojë kandidatë për Presidentë në raundin e dytë dhe të tretë.

Një orë para mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së të thirrur nga Enkelejd Alibeaj, Oerd Bylykbashi i Komisionit të Rithemelimit, tha se Rama po kërkon ta shesë Presidentin si konsensual duke përdorur demokratët.

“Dje u shpall një marrëveshje e re. Balla i dha të drejtën Alibeajt të propozojë kandidatë për president. Rama kërkon që kandidatin e tij të preferuar ta sjellë opozita dhe ta shesë si President konsensual”, tha Bylykbashi.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,796FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts