Thursday, November 30, 2023
HomePolitikëDigjet edhe raundi i dytë i votimit. Si u prish marrëveshja Balla-...

Digjet edhe raundi i dytë i votimit. Si u prish marrëveshja Balla- Alibeaj për formulën

-

Digjet dhe raundi i dytë i votimit për Presidentin e ri të vendit. Afati i vendosur deri në orën 16:00 të ditës së sotme ka kaluar pa asnjë emër të propozuar nga PS dhe opozita.

Konferenca e Kryetarëve e mbledhur të martën e kaluar vendosi që sot deri në orën 16:00 kandidatët me 20 firma deputetësh të depozitoheshin në Kryesinë e Kuvendit dhe më tej nesër do të mblidhet Komisioni i Ligjeve fillimisht paradite që të shqyrtojë emrat dhe pasdite kuvendi për votim.

Megjithëse java nisi me një pakt mes maxhorancë dhe opozitës që i jepte kësaj të fundit të drejtën që të propozojë kandidatë në raundin e dytë dhe të tretë, konsensusi zgjati më pak se 48 orë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts