Monday, August 15, 2022
HomePolitikëNga 1 qershori ndalohet përdorimi i qeseve plastike, Rama: Nis një epokë...

Nga 1 qershori ndalohet përdorimi i qeseve plastike, Rama: Nis një epokë e re për Shqipërinë patriotike

-

Ashtu siç edhe është paralajmëruar nga 1 qershori nuk do të lejohet përdorimi i qeseve plastike.

Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një statusi në Facebook shprehet se tashmë nga e mërkura për vendin nis një epokë e re për vendin. Nisma për ndalimin e qeseve plastike njëpërdorimshme thekson kryeministri është në favor të mbrojtjes së Atdheut dhe të fëmijëve.

Statusi:

Mirë Mëngjes

 

dhe duke ju kujtuar se prej të mërkurës nis një epokë e re për Shqipërinë patriotike, me ndalimin e qeseve plastike njëpërdorimshme në favor të mbrojtjes së atdheut të fëmijëve tanë, ju uroj një javë të mbarë

 

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts