Monday, August 15, 2022
HomeAktualitetMoti për sot. Kujdes, vapa vazhdon, temperatura deri në 38 gradë

Moti për sot. Kujdes, vapa vazhdon, temperatura deri në 38 gradë

-

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës do të mbizotërohet nga kthjellimet në ultësirën perëndimore, ndërsa në zonat malore pritet të ketë kalime të lehta vranësirash.

Por pjesa e dytë e ditës parashikohet të shfaqi vranësirat në territor, ku në zonat Veriore vranësirat do të jenë më të dukshme. Mbrëmja do të përmirësojë kushtet e motit.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 38°C.

Qytetet ku do të regjistrohet temperatura më e lartë janë Gjirokastra dhe Elbasani me 15 gradë ndërsa qyteti me temperaturat maksimale më të ulëta është Erseka me 30 gradë.

Era do fryjë mesatarisht me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 2 – 3 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts