Wednesday, February 21, 2024
HomePolitikëMeta: Kushdo i mirëpritur në protesta, në radhë të parë si qytetarë

Meta: Kushdo i mirëpritur në protesta, në radhë të parë si qytetarë

-

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta teksa njoftoi protestën e parë që pas ardhjes së tij në drejtim të kësaj force, e cila do të mbahet më 13 shtator, ai ftoi të gjithë partitë dhe qytetarët që të marrin pjesë.

Ai tha se në radhë të parë, politikanët duhet të marrin pjesë në protesta si politikanë.

“Ne jemi në çdo protestë. Sot morëm mesazhin nga qytetarët e Shijakut, nxituam për të qenë së bashku me ta në protestë. për t’u dëgjuar zëri i tyre dhe atje dhe këtu, në vazhdimësi. Do mbështesim çdo proteste që bëjnë të gjitha forcat politike, të gjithë grupet e interesit, kundër korrupsionit, kundër kapjes së shtetit. Do të jemi atje te vendi i krimit, siç shkuam sot në Shijak.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts