Wednesday, April 17, 2024
HomePolitikëNis Konventa Kombëtare e Partisë së Lirisë/ Nga miratimi i ndryshimeve statutore,...

Nis Konventa Kombëtare e Partisë së Lirisë/ Nga miratimi i ndryshimeve statutore, te zgjedhja e forumeve drejtuese, çfarë pritet

-

Ka nisur Konventa e parë Kombëtare e Partisë së Lirisë ku do të zgjidhen edhe forumet e reja drejtuese të Partisë. Konventa Kombëtare në zbatim të vendimeve të Komitetit Organizator do të miratojë disa ndryshime statutore, programin politik të partisë si dhe zgjedhjen e anëtarëve të Komitetit Drejtues Kombëtar.

Kryetari i partisë së Lirisë Ilir Meta ka shpërndarë dje në rrjetin social TikTok një video me të rinj ku ka lajmëruar për mbajtjen e Konventës Kombëtare Zgjedhore të Partisë së Lirisë.

Meta paralajmëroi se do të diskutohet e merren vendime të rëndësishme për vendin.

“Nesër (sot) do të takohemi në Konventën Kombëtare Zgjedhore të Partisë së Lirisë, në mënyrë që të diskutojmë e të marrim vendime të rëndësishme për Shqipërinë që u përket të rinjve”, tha Meta.

 

 

Axhenda
Rezoluta e Referendumit (Tedi Blushi)

Fjala e Kryetarit

Fjala e KQZ dhe shpallja e fillimit të votimit për Kryetarin dhe Komitetin Drejtues Kombëtar. (Altin Kaziaj)
Paraqitja dhe Aprovimi i Programit Politik. (Edmond Haxhinasto)
Fjalë të tjera dhe delegatë që i drejtohen Konventës.
KQZ më pas bën deklaratë për shtyp për rezultatet e votimit.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts