Tuesday, December 6, 2022
HomePolitikëBerisha në Kuvend: Marrëveshja për portin e Durrësit, plaçkitja më e madhe...

Berisha në Kuvend: Marrëveshja për portin e Durrësit, plaçkitja më e madhe që i ka ndodhur këtij vendi

-

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka folur sot në Kuvend për marrëveshjen për ndërtimin e portit të ri të Durrësit.

Të dashur qytetarë që ndiqni këtë seancë, deputetë dhe deputete, zonja kryetare, sot këtu diskutohet për plaçkitjen më të madhe në historinë kombëtare të një prone publike, nga një grup i kryesuar nga Edi Rama, i cili kërkon të shndërrojë në pronë dhe pasuri personale, pronën publike më të çmuar që kanë sot shqiptarët, portin e Durrësit. Me këtë megaaferë kërkohet t’u shkurtohet fjala deputetëve”, tha Berisha.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,599FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts