Saturday, June 3, 2023
HomePolitikëKurti për Vuçiç: Kërkon të rikthejë të shkuarën, por ai tren ka...

Kurti për Vuçiç: Kërkon të rikthejë të shkuarën, por ai tren ka ikur

-

Për gazetën gjermane, “Der Spiegel”, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti akuzoi edhe një herë Serbinë si përgjegjëse për situatën në veri të vendit, si rezultat i panikut të Beogradit.

Për të e gjitha kjo vjen pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Europian e kanë vënë në një situatë të vështirë Serbinë për të zgjedhur se cilën anë do të mbajë mes Rusisë dhe Perëndimit.

“Vuçiç synon të kthejë të kaluarën, por kjo është e pamundur. Ky tren ka ikur. Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë ka vendosur në favor të deklaratës sonë të pavarësisë. Nuk ka gjykatë më të lartë në këtë planet”, u shpreh Kurti.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,796FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts