Sunday, October 1, 2023
HomeAktualitetHeqja e barrikadave në Veri, SHBA thirrje zyrtarëve: Beogradi dhe Prishtina të...

Heqja e barrikadave në Veri, SHBA thirrje zyrtarëve: Beogradi dhe Prishtina të zbatojnë marrëveshjet pa vonesa

-

Shtetet e Bashkuara mirëpritën heqjen e barrikadave të vendosura në veri të Kosovë.

Gjithashtu kanë kërkuar që Beogradi dhe Prishtina t’i kthehen përpjekjeve për të krijuar një mjedis më të përshtatshëm për dialog, të fokusohen të stabiliteti rajonal dhe të bashkëpunojnë për të mirën e qytetarëve.

SHBA pret që të gjitha marrëveshjet e arritura të zbatohen pa vonesë.

“Të gjitha angazhimet që dalin nga dialogu duhet të zbatohen plotësisht pa vonesë,” theksohet ndër të tjera.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,876FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts