Wednesday, February 28, 2024
HomeKronikaLezhë, 12-vjeçari plagoset në fytyrë nga lëndët piroteknike

Lezhë, 12-vjeçari plagoset në fytyrë nga lëndët piroteknike

-

 

Një fëmije 12-vjeç ka mbetur i plagosur nga përdorimi i lëndëve piroteknike.

Ngjarja ka ndodhur mesditën e se mërkurës në fshatin Markatomaj të Lezhës, ndërsa i mituri u mor nga autoambulanca dhe u dërgua në Urgjencën e Spitalit Rajonal të Lezhës.

Ai ka pësuar dëmtime në fytyre dhe sipas të dhënave ndodhet nën kujdesin e bluzave të bardha jashtë rrezikut për jetën.

Policia nisi verifikimet në lidhje me ngjarjen dhe nga të dhënat paraprake bëhet me dije se 12-vjeçari është lënduar nga shpërthimi i kapsollave.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts