Saturday, February 24, 2024
HomeKronikaArrestohet sekretari i përgjithshëm i Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë

Arrestohet sekretari i përgjithshëm i Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë

-

 

Sekretari i përgjithshëm i Ministrisë së Financave Arlind Gjokutaj, së bashku me dy drejtorë të këtij institucioni janë arrestuar ditën e sotme me akuzën e shpërdorimit të detyrës.

Gjokutaj ishte emëruar në këtë detyrë të tetor të 2021.

Më herët, Gjokutaj ka mbajtur postin e drejtorit të Doganave, ndërsa para se të emërohej në Ministri ka qenë pjesë e Njësisë Speciale të Antikorrupsionit dhe Antievazionit.

Po ashtu vite më parë ka qenë edhe tek Drejtoria e Parandalimit të Pastrimit të Parave.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts