Sunday, February 25, 2024
HomePolitikëAmbasadë shqiptare në Kiev, Rama bisedë telefonike me Zelensky-n: Ndihmë humanitare dhe...

Ambasadë shqiptare në Kiev, Rama bisedë telefonike me Zelensky-n: Ndihmë humanitare dhe ushtarake

-

 

Një bisedë telefonike, kryeministri Edi Rama e ka zhvilluar me Presidentin e Ukrainës, Volodymir Zelensky.

Mësohet se Shqipëria do t’i ofrojë Ukrainës ndihmë humanitare dhe ushtarake, gjë e cila është konfirmuar nga ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi.

Po ashtu kjo biseda telefonike zhvillohet në kuadër të 30 vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe Ukrainës, ndërkohë që pritet hapja e ambasadës shqiptare në Kiev gjatë këtij viti.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts