Thursday, March 23, 2023
HomePolitikëKQZ vendos votim dhe numërim elektronik në Vorë, Kamëz dhe Elbasan për...

KQZ vendos votim dhe numërim elektronik në Vorë, Kamëz dhe Elbasan për zgjedhjet e 14 majit

-

KQZ vendosi për votim dhe numërim elektronik në tre bashki të vendit për zgjedhjet lokale të 14 majit.

Tre bashkitë janë Vora, Kamza dhe Elbasani.

Vendim erdhi pas shtesës së fondit të qeverisë për KQZ. Bëhet fjalë për një fond me një shumë prej 800 milionë lekë. Ky projekt pilot do të aplikohet në 335 qendra votimi në këto 3 bashki.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,745FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts