Sunday, October 1, 2023
HomePolitikëI shoqëruar nga ambasadorja Yuri Kim, Escobar 45 minuta në zyrën e...

I shoqëruar nga ambasadorja Yuri Kim, Escobar 45 minuta në zyrën e Alibeajt

-

I dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar zhvilloi sot një takim me kreun e komanduar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, i shoqëruar nga ambasadorja, Yuri Kim.

Takimi zgjati rreth 45 minuta. Alibeaj shoqërohej nga deputeti Gazmend Bardhi, Kreshnik Collaku dhe Orjola Pampuri. Po ashtu raportohet se një ndër temat që folën ishte situata politike në vend dhe zgjedhjet e 14 majit.

Ndërkohë Escobar do të takohet dhe me kreun e Partisë së Lirisë, Ilir Meta. Kujtojmë se në qendër të vëmendjes në këtë periudhë janë zgjedhjet e 14 majit.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,876FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts