Friday, June 21, 2024
HomeKronikaMasakër në një shkollë në Serbi, 14-vjeçari vret rojën e shkollës dhe...

Masakër në një shkollë në Serbi, 14-vjeçari vret rojën e shkollës dhe 8 nxënës

-

Të paktën tetë studentë dhe një roje sigurie janë vrarë pas të shtënave në një shkollë në kryeqytetin e Serbisë, Beograd. Gjashtë nxënës të tjerë dhe një mësues u plagosën në sulm dhe janë dërguar për trajtim në Qendrën Emergjente në Tiršova, tha ministria e brendshme në një deklaratë.

Sipas mediave serbe, të shtënat me armë zjarri ndodhën në shkollën fillore “Vladislav Ribnikar” në Vraçar, rreth orës 8 të mëngjesit të sotëm. Autori u arrestua. Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur ministrat Branko Ruzhiç dhe Danica Grujiçiç, si dhe Veselin Miliç, shef i Departamentit të Policisë për qytetin e Beogradit.

Policia ka bërë të ditur se i mituri është arrestuar, ndërsa arma që është përdorur dyshohet të jetë e babait të nxënësit.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts