Monday, September 25, 2023
HomePolitikëKryeministri: 19 mijë e 412 fermerë të pajisur me kartën e naftës....

Kryeministri: 19 mijë e 412 fermerë të pajisur me kartën e naftës. Eksportet bujqësore janë rritur

-

“MIRËMËNGJES
dhe me lajmin e mirë se ndërkohë që kemi rritje të mëtejshme të eksporteve bujqësore, deri tani 19,412 fermerë janë pajisur me kartën e naftës baraz me një sasi prej 4,138,198 litrash, për kryerjen e punimeve të mekanizuara në bujqësi në një proces që vijon me furnizim me Naftë Falas nga Skema Kombëtare e Mbështetjes 2023, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Kryesministri Edi Rama mëngjesin e sotëm në një postim në rrjetet sociale.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,871FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts