Wednesday, November 29, 2023
HomeAktualitetE mërkura me vranësira, ja sa pritet të shkojnë temperaturat

E mërkura me vranësira, ja sa pritet të shkojnë temperaturat

-

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e mërkurë vendi ynë do  të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash mesatare deri të dendura. Vranësirat në relievet malore kryesisht në lindje të territorit do të shoqërohen me reshje shiu të izoluara.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-jugperëndim me shpejtësi mesatare 1-5m/sek, në bregdetin veriperëndimor dhe lugina era fiton shpejtësi deri në 6-8m/sek.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts