Wednesday, November 29, 2023
HomePolitikëBritania e Madhe nis urgjent drejt Kosovës një batalion special ushtarak

Britania e Madhe nis urgjent drejt Kosovës një batalion special ushtarak

-

 

Mësohet se Britania e Madhe ka nisur sonte një batalion special ushtarak drejt Kosovës, pas situatës së rrezikshme në kufirin mes Kosovës dhe Serbisë.

NATO e ka autorizuar nisjen e trupave shtesë në Kosovë. Sidomos sipas burimeve nga SHBA se Serbia ka mobilizuar trupa të shumta ushtarake në kufi me Kosovën.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts