Wednesday, April 17, 2024
HomeAktualitetVranësira dhe shtrëngata gjatë gjithë ditës, ja parashikimi i motit për këtë...

Vranësira dhe shtrëngata gjatë gjithë ditës, ja parashikimi i motit për këtë të enjte

-

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e enjte vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme për shkak të masave ajrore të lagështa.

Moti parashikohet fillimisht i vranët ndërsa pas orëve të mesditës kthjellime e alternime vranësirash kalimtare. Reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e shtrëngatave në një pjesë të madhe të vendit.

Në zonën e Alpeve dhe ne pjesen bregdeta relokalisht reshjet me intensitet deri të lartë në formën e rrebesheve dhe stuhive shoqëruar me breshër dhe shkarkesa elektrike.

Pas orëve të mesditës intensiteti i reshjeve bie në pjesën më të madhe të territorit me intenistet të ulët. Era do të fryjë me drejtim juglindje – jugperëndim me shpejtësi mesatare 1-8 m/s. Valëzimi në dete i forcës 1-2ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts