Wednesday, April 17, 2024
HomeAktualitetNikolla: Vladimir Prifti, pasyqyroi me mjeshtëri botën, dramat dhe ngjyrat e jetës...

Nikolla: Vladimir Prifti, pasyqyroi me mjeshtëri botën, dramat dhe ngjyrat e jetës së shqiptarëve

-

Kryeparlamentarja Lindita Nikolla vlerëson veprën e rregjizorit të njohur Vladimir Prifti që pasyqyroi me mjeshtëri botën, dramat dhe ngjyrat e jetës së shqiptarëve.

“Për mbi tre dekada, regjizori i njohur Vladimir Prifti krijoi për kinematografinë, kulturën dhe artdashësit shqiptarë një pasuri  të çmuar.

Filmat që artisti i palodhur Prifti solli në ekranin shqiptar, në dy kohë, pasqyrojnë historinë, botën e njerëzit, dramat dhe ngjyrat e jetës së shqiptarëve.

Regjizori i madh u nda nga jeta, por ne do të vijojmë të shijojmë e vlerësojmë veprën e tij artistike.

U prehsh në paqe, Mjeshtër!”, shkruan Nikolla.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts