Friday, September 17, 2021

KLSH: Mjedisi në gjendje të mjerë, rrezik për shëndetin dhe integrimin...

Kryetari i KLSH, Bujar Leskaj ka bërë të ditur rezultatin e auditimit 2-vjeçar në sektorin e mjedisit. Nga gjetjet rezulton se ka pamjaftueshmëri të veprimit...

Xhaçka:Stërvituni, përgatituni, që të na përfaqësoni sa më denjësisht. Për familjet,...

 Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka konfirmuar sot gjatë një dreke me Forcat Speciale në Zallherr vendimin se Forcat Speciale të FA do të...

Orari i punes dhe pushimet e drejtuesit Enver Hoxha

Sekretari i Partisë Komuniste ishte njëkohësisht drejtuesi kryesor i shtetit. Në rastin e Shqipërisë, udhëheqësi ishte Enver Hoxha, i cili qeverisi me dorë të hekurt...

Ja rezultati në komunat shqiptare,zgjedhjet lokale ne Maqedoni

Sipas të dhënave të fundit të Komisionit Shtetëror Zgjedhor, LSDM udhëheq në 49 komuna, VMRO-DPMNE në 10 komuna, BDI në 12 komuna, ASH në...

Politika uron festen e Pashkeve ne Famulline e Shkodres.

E diela, dita e pare e festes se Pashkeve pas meshes se ores 10.00 eshte shoqeruar me vizitat tradiconale te urimit ne famulline e...

Rreziku nga gripi i shpendeve ne Lezhe.

  Gripi i shpendve rrezikon te kthehet në Shqipëri. Megjithatë sipas specialistëve kjo semundje ende nuk është shfaqur në vendin tonë. Sipas tyre duhen marrë masa...

Mbrëmje fetare ne Xhamine e Plumbit

Mbremje fetare ne Xhamine e Plumbit nga Myftinia Shkoder.Te pranishem perfaqesues te myftinise Shkoder, Malesi e Madhe dhe nga trojet shqiptare ne Mal te...

Artikujt e fundit