Saturday, April 20, 2024
HomeKulturëRitakim pas 60 vitesh

Ritakim pas 60 vitesh

-

Ka qene 60 vite me pare takimi i tyre i fundit si nxenes maturante te Shkolles Pedagogjike “Shejnaze Juka” ne Shkoder. Sot ata ritakohen ne moshen e trete, plot mall, kujtime e nostalgji. Dikush ka vazhduar shkollen, dikush tjeter ka nisur menjehere punen si mesues, dike pesha e viteve e ka mundur, por ata me njeri tjetrin kane kujtimin e skalitur ne mendjen e secilit, si matura ‘56.

Takimi e nisen me 1 minut heshtje ne nderim te mesuesve, shokeve e shoqeve te tyre qe nuk jetojne me.

Isa Alibali nje nder maturantet e e vitit 56, tregon se si ata e kane ruajtur traditen e takimeve deri ne ditet e sotme.

Me kete rast u be edhe promovimi I librit “Ne, pedagogjikasit e ’56-es”

Edhe pse kane kaluar vite miqesia mes njeri tjetrit duket se nuk eshte shuar. Mesuesja e tyre Drita Hasani me lot ne sy nga emocionet shprehet se ndihet e lumtur qe eshte pjese e ketij takimi dhe do ti ruaje me fanatizem te gjitha kujtimet e asaj kohe duke I arkivuar si me te bukurat e jetes se saj.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts