Thursday, June 13, 2024
HomePolitikëSHEMBJA E KULLËS SË PREK CALIT, REAGON ASHPËR DEPUTETI I SHKODRËS: MASAKËR...

SHEMBJA E KULLËS SË PREK CALIT, REAGON ASHPËR DEPUTETI I SHKODRËS: MASAKËR E PAPRECEDENTË

-

Shembja e kullës së Prek Calit, një hero i rezitencës së antikomuniste, ka sjellë reagime të forta tek banorët por edhe të politikanëve.

Për këtë ngjarje ka reaguar dhe deputeti i Partisë Demokratike në Shkodër. Përmes një statusi në rrejtet sociale Spahia shkruan se ky është një tjetër skandal i qeverisë Rama.“Në Vermosh po shëmbet shtëpia muze e Prek Calit heroit të luftës me malazezët, trimit të Malësisë së Madhe që komunizmi e vrau pabesisht pa pyetur aspak për lavdinë e tij”, shkruan Spahia.

Më poshtë statusi i plotë i Bardh Spahisë:

Capture.PNG

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts