Tuesday, October 4, 2022
HomePolitikëAmbasada e SHBA i përgjigjet Berishës: Asnjë vendim për shpallje "non grata"...

Ambasada e SHBA i përgjigjet Berishës: Asnjë vendim për shpallje “non grata” nuk është kthyer mbrapsht

-

Një ditë pasi ish-kryeministri  Sali Berisha u përfshi në replika me DASH, Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar statistikat e personave të shapllur “non grata” nga SHBA.

Sipas postimit të Ambasadës janë mbi 200 porosna të shpallur “non grata.”

Në postim theksohet se nuk ka asnjë vendim për shpallje “non grata” që të jetë kthyer mbrapsht.

Ambasada shton se ka ka zero kërkesa faljeje për personat e shpallur “non grata” për korrupsion domethënës.

Sali Berisha e akuzoi ambasadoren Kim se ajo po sillet si guvernatore në Shqipëri dhe se mbështet kryeministrin Edi Rama.

Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit Ned Price në përgjigje të akuzave të zotit Berisha tha se “Uashingtoni është i shqetësuar nga sulmet e pajustifikuara ndaj ambasadores në Tiranë”.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,513FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts