Wednesday, August 17, 2022
HomePolitikëAmbasadori britanik në Shqipëri takon të dërguarin e posaçëm për Ballkanin Perëndimor,...

Ambasadori britanik në Shqipëri takon të dërguarin e posaçëm për Ballkanin Perëndimor, për çfarë u diskutua

-

 

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Alastair King-Smith ka pritur në një takim të dërguarin e posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Stuart Peach.

“Kënaqësi të mirëprisja të dërguarin e posaçëm për Ballkanin Prëndimor, zotin Stuart Peach në Shqipëri. Diskutuam një sërë çështjesh, duke përfshirë rolin e Shqipërisë në promovimin e sigurisë rajonale, forcimin e demokracisë dhe llogaridhënies si dhe forcimin e lidhjeve të tregtisë dhe sigurisë,” shkruan ambasadori në Twitter.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts