Sunday, September 25, 2022
HomePolitikëReagon zyrtari i lartë amerikan, Gabriel Escobar, për protestën e 8 janarit...

Reagon zyrtari i lartë amerikan, Gabriel Escobar, për protestën e 8 janarit para selisë së PD

-

Zv/Ndihmëssekretari i Shtetit për Evropën Jugore dhe Qendrore, Gabriel Escobar, ka folur për protestën e thirrur nga Sali Berisha më 8 janar para selisë së PD.

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Escobar dënoi dhunën e fundjavës në Partinë Demokratike të Shqipërisë dhe tha se ajo nuk mund të jetë mjet për marrjen nën kontroll të një partie politike.

Mendoj se është për të ardhur keq që dikush do të përdorë dhunën dhe jo kutinë e votimit, në një përpjekje për të marrë nën kontroll një parti politike. Ne e dënojmë këtë.

Jo gjithkush që pretendon se është anëtar i Partisë Demokratike është një partner i rëndësishëm i joni tani”, shprehet Escobar

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,501FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts