Thursday, June 30, 2022
HomePolitikëGjykata vendos: PD e Berishës është PD e vërtetë dhe e ligjshme

Gjykata vendos: PD e Berishës është PD e vërtetë dhe e ligjshme

-

Gjykata e Tiranës ka miratuar kërkesën e grupit të Rithemelimit të Partisë Demokratike për të regjistruar ndryshimet statutore të miratuara në Kuvendin e mbajtur në 11 dhjetor të vitit të kaluar.

Vendimi për regjistrimin e statutit të grupimit të Berishës është marrë nga gjyqtari Agron Zhukri.

Me njohjen e këtij vendimi, janë shkarkuar strukturat drejtuese të PD-së, siç edhe u kaluan me votë dhe u miratuan gjatë Kuvendit të 11 dhjetorit.

Pra nga sot PD e Bashës mbyllet.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,370FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts