Wednesday, May 25, 2022
HomePolitikëRama pret në takim ministrin grek të Energjisë dhe Mjedisit, ja çfarë...

Rama pret në takim ministrin grek të Energjisë dhe Mjedisit, ja çfarë diskutuan dy zyrtarët

-

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim me ministrin grek të Energjisë dhe Mjedisit, Kostas Skrekas.

Mësohet se dy zyrtarët diskutuan për planet shumë konkrete të bashkëpunimit në sektorin energjetik, rritjen e sigurisë energjetike të dy vendeve përmes një harmonizimi të burimeve tona në këtë drejtim, duke përfituar reciprokisht nga njëri-tjetri.

Në takimin në fjalë e pranishme ishte dhe ministrja për Infrastrukturën, Belinda Balluku.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,332FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts