Saturday, June 3, 2023
HomePolitikëXhaçka me homologun grek në konferencë: Shkëmbyem mendime për intensifikimin e marrëdhënieve...

Xhaçka me homologun grek në konferencë: Shkëmbyem mendime për intensifikimin e marrëdhënieve dypalëshe

-

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme Olta Xhaçka ka pritur në një takim homologun grek Nikos Dendias.

Pas takimit të dy ministrat kanë dalë në një konferencë të përbashkët.

Shkëmbyem mendime lidhur me intensifikimin e marrëdhënieve dypalëshe shqiptaro-greke.
Diskutuam për një sërë çështjesh, që do të lehtësojnë lëvizjen dhe jetën e shtetasve tanë.
Integrimi euro-atlantik mbetet një orientim i pazëvendësueshëm për vendet e rajonit. Integrimi evropian i Shqipërisë, mirënjohje Greqisë për mbështetjen e vazhdueshme. Shpresat mbeten akoma për një vendim gjatë presidencës franceze të BE-së”, tha ministrja.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,796FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts