Friday, September 30, 2022
HomePolitikëBerisha homazh për nder të Bujar Nishanit: Shqipëria humbi njeriun që i...

Berisha homazh për nder të Bujar Nishanit: Shqipëria humbi njeriun që i dha dinjitet presidencës

-

Në Presidencë sot e nesër do të mbahen homazhet për nder të ish presidentit Bujar Nishani i cili u nda nga jeta më 28 maj 2022 në një  një spital në Gjermani ku po kurohej pas komplikacioneve shëndetësore që i la Covid-19

Sot është radha e miqve dhe e familjarëve për të bërë homazhe, ndërsa nesër qytetarët do të kenë mundësi t’i japin lamtumirën Presidentit nga ora 10 deri në 12, para se të përcillet për në banesën e fundit.

Si një mik dhe bashkëpunëtor i ngushtë i Nishanit, edhe ish kryeministri Sali Berisha ishte sot në presidencë për të bërë homazh dhe për të shprehur nderimin dhe pikëllimin e tij për humbjen e një personaliteti të shoqërisë shqiptare si Bujar Nishani.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,508FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts