Thursday, December 1, 2022
HomeKronikaDy aksidente në harkun e pak minutave në Lezhë, 3 vajza përfundojnë...

Dy aksidente në harkun e pak minutave në Lezhë, 3 vajza përfundojnë në kanalin me ujë

-

Dy aksidente kanë ndodhur në harkun kohor të pak minutave në rrugët e qarkut të Lezhës.

Një automjet me të cilin udhëtonin 3 vajza doli nga rruga dhe përfundoi në një kanal me ujë në rrugën e Shënkoll-Tale. Të ndihmuar dhe nga banor të zonës, është bërë e mundur nxjerrja e vajzave nga makina, duke u shpëtuar jetën.

Ndërkohë pak minuta më vonë, një tjetër aksident ndodhi në rrugën e Kunes në Shëngjin, ku një automjet u përplas me një motoçikletë. Për pasoje mbeti i plagosur drejtuesi i motoçikletës i cili është dërguar me urgjence në spitalin e Lezhës.

Për të dy aksidentet policia nisi hetimet për zbardhjen e shkaqeve dhe rrethanave te tyre.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,589FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts