Wednesday, November 29, 2023
HomePolitikëParalajmërimi izrealit: Grupi rus i rrezikshëm “Wagner” është nisur drejt Kosovës

Paralajmërimi izrealit: Grupi rus i rrezikshëm “Wagner” është nisur drejt Kosovës

-

Kompania izraelite “Terror Alarm” ka reaguar në lidhje me tensionet që janë zhvilluar së fundmi në veri të Kosovës, ku përmes një postimi thekson se “Grupi terrorist Wagner është nisur për në Kosovë”.

Kompania është e njohur për paralajmërimet e autoriteteve për sulmet terroriste dhe parandalimin e shumë prej tyre në kulmin e sulmeve të ISIS në Evropë të viteve 2014-2017.

Sipas “Terror Alarm”, informacioni është siguruar nga OpenSource Intelligence, përkatësisht nga monitorimi i kanalit të PMC Wagner në Telegram.

Postimi në llogarinë e Twitterit, “Terror Alarm” e bëri mbrëmë, pas eskalimit të situatës në Zveçan, ku grupe kriminale serbe sulmuan KFOR-in dhe Policinë e Kosovës, me ç’rast mbetën të plagosur dhjetëra pjesëtarë të KFOR-it.

Grupi Wagner janë shumë të stërvitur dhe të rrezikshëm.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts