Friday, September 17, 2021

Imzot Luçjan Avgustini, Prifti shqiptar që mrekulloi botën në Paris

Një ndër episodet që ka bërë krenar çdo shqiptar është ai i marshimit të paqes që u mbajt në Paris pas sulmeve terroriste, ku...

107 vjet nga Kryengritja e Malesise se Madhe, flamuri Yne Kombetar nga...

6 prilli i vitit 1911 eshte nje date madhore ne historine e kombit shqiptar, pasi shenon ngritjen e flamurit tone kombëtar pas rreth 500...

“Po vdes nanë, sot po vdes, më kanë futur në një...

Nuk janë të paktë ata shqiptarë që guxuan dhe ngritën kokë kundër diktaturës dhe komunizmit në Shqipëri. Shumë intelektualë dhe fetarë dolën kundër sistemit...

Punoj në kabinetin e Kryeministrit prej një muaji.. Studentja befason Ramën

  Kryeministri Edi Rama ka sfiduar nga Shkodra të rinjtë të vënë në provë mbështetjen e qeverisë me ide dhe nisma inovative. Gjatë takimit me studentë...

Çfarë po ndodh me Liqenin e Shkodrës ? Specialisti jep alarmin

Liqeni i Shkodrës po shkon çdo ditë e më tepër drejt degradimit. Alarmi jepet nga specialisti në Shkodër Sulejman Vekshari. Ai tregon se liqenit...

Beteja e Çanakalasë, aty ku shqiptarët derdhën shumë gjak

Beteja e Çanakalasë, aty ku u vranë 25 mijë shqiptarë, është sjellë sërish në fokus përmes këtyre fotove. Bashkëngjitur fotove, Kamil Bitis ka shkruar:...

Shqiptari ndërron jetë gjatë fluturimit, avioni kthehet pas

Një shqiptar nga Maqedonia ka ndërruar jetë në avion teksa po udhëtonte nga Shkupi për në Bazel të Zvicrës. Shqiptari rreth 32 vjeç, identiteti...

Një lamtumirë e dhimbshme! Berisha humb njeriun e afërt…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ndarë me miqtë e tij në fb lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të bashkëshortes së vëllait të tij...

Maseratti i Nanos, Mercedesi i Ramës, sa kushtojnë veturat “e majta”

  Që Fatos Nano është adhurues i veturave të shtrenjta dhe luksoze, kjo dihet që prej kohës kur ai ishte kryeministër dhe e bëri shoferin...

Roberto Carlos në Shqipëri, e konfirmon ambasadori

Legjenda e futbollit brazilian, Roberto Carlos, shumë shpejt pritet të vijë në Shqipëri për një ndeshje bamirësie. Lajmin e ka konfirmuar ambasadori shqiptar në...

Artikujt e fundit