Skema/ Çfarë përmban operacioni “Forca e Ligjit”, nga përplasjet mes bandave tek financimi i zgjedhjeve

0
786

 Ministria e Brendshme ka bërë publike detaje nga operacioni “Forca e Ligjit” që u prezantua sot nga ministri Fatmir Xhafaj dhe në prani të ambasadorëve të SHBA-së dhe BE-së.

Në këtë material thuhet se vetëm në 2017 janë identifikuar 358 mjete, 286 apartamente dhe banesa, 15 vila private, 7 komplekse shërbimesh, 87 lokale si dhe janë sekuestruar 35 milionë euro llogari bankare, 5 apartamente dhe 42 mijë m2 toke.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here