Friday, September 17, 2021

Ministria e Shëndetësisë: 942 raste të reja, 6 humbje jete në...

  Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se 5723 testime kanë rezultuar 942 raste të reja, teksa janë shënuar 6 humbje jete në 24 orët e...

Ambasadorja Yuri Kim takon anëtarët e ‘Kushtetueses’: Jemi duke punuar që...

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim me anëtarët e Gjykatës Kushtetuese. Përmes një postimi në ‘Twitter’ ambasadorja...

Sërish shifra të larta/ Rriten infektimet, humbin jetën 4 persona nga...

  Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve. Nëse jeni mbi 18...

Policia ”aksion” në rrugët e Shqipërisë, ndëshkohen mijëra shoferë

  Policia Rrugore ka vijuar me kontrollet intensive duke vënë në pranga 15 drejtues mjetesh pasi  kanë tejkaluar shpejtësinë më shumë se limiti i lejuar...

Turistët “pushtojnë” Shqipërinë në korrik-gusht, rriten 15% pasagjerët me charter; Kryesojnë...

Korriku dhe gushti kanë shënuar një dyndje të turistëve të huaj përmes charterave në vend, duke tejkaluar ndjeshëm edhe nivelet e parapandemisë. Krahas hyrjeve të...

Tre lëkundje tërmeti në orët e para të mëngjesit në Veri...

Tre lëkundje tërmeti janë ndjerë gjatë natës së kaluar në veri të vendit. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, lëkundja e parë ka qenë në orën...

Ministria e Shëndetësisë: Dyfishohen rastet e reja me Covid-19 në vend,...

  Janë dyfishuar rastet e reja me Covid-19 në vendin tonë. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 995 raste të reja dhe  5 humbje...

Gërryerjet e Drinit rrezikojnë Vukatanën! Filluan në vitin 2018, asnjë ndërhyrje...

  Ne nje gjatesi rreth 2 kilometer dhe gjersi afro 100 meter jane gërryer brigjet e Drinit  perballe hidrocentralit te Ashtes ne Vukatane ! Prurjet...

Qendra e emergjencave Vau-Dejes, perforcohet me zjarrfikëse të dhuruara nga Italia

    Bashkia Vau Dejes ka ngritur qendren zjarrfikëse dhe te emergjencave. Perveç dy automjeteve zjarrfikëse ekzistuese, edhe dy te tilla jane dhuruar nga Shoqata e...

Rreth 45 minuta bisedë, përfundon takimi ‘kokë më kokë’ mes Merkel...

Kancelarja gjermane, Angela Merkel vjen për herë të dytë në një vizitë zyrtare në Tiranë. Zyrtarja e lartë gjermane mbërriti në Rinas rreth orës...

Artikujt e fundit