Monday, January 22, 2018

Ilir Meta e nis ditën nga Prishtina, uron shqiptarët para Rugovës...

  Ilir Meta, presidenti i Shqipërisë ka udhëtuar dje drejt Prishtinës dhe mëngjesin e sotëm uron shqiptarët me dy foto në profilin e tij zyrtar...

Promovimi i Shqipërisë, ministri Klosi: Shpallim ngritjen e rrjetit te blogerëve...

Ministri i Turizmit dhe i Mjedisit, Blendi Klosi, shpall ngritjen e rrjetit të blogerave shqiptarë për promovimin e turizmit në Shqipëri. Nisma u lancua nga...

12 vjetori i vdekjes së presidentit Rugova, Meta: Urtësia dhe largpamësia...

Presidenti Ilir Meta ishte sot në Prishtinë në aktivitetin përkujtimor të 12 vjetorit të vdekjes së Presidentit të parë të Kosovës, Ibrahim Rugova. Në një...

Nis sot zhvarrimi i ushtarëve grekë të rënë në Shqipëri gjatë...

Sot aktivizohet zyrtarisht marrëveshja e arritur midis dy qeverive për zhvarrimin e ushtarëve grekë të rënë në Shqipëri gjatë luftës italo-greke, në vitet 1940-1941....

Klosi shpall nismën: Rrjet blogerësh për promovimin e turizmit në Shqipëri

Ministri i Turizmit dhe i Mjedisit, Blendi Klosi, shpall ngritjen e rrjetit të blogerave shqiptarë për promovimin e turizmit në Shqipëri. Nisma u lancua nga...

Homazhe per viktimat e 21 janarit, Gjebrea: Do hidhet drite per...

Deputetja e Partisë Socialiste Elona Gjebrea ka reaguar pas mbajtjes së homazheve ditën e sotme për ngjarjen e 21Janarit. Gjebrea është shprehur se mbi ngjarjen...

Denoncimi te Berisha/Ja si çifti i avokatëve po vjedhin shqiptarët

Që sistemi i drejtësisë në Shqipëri, çalon dhe ka shumë probleme këtë nuk e vë në diskutim askush, por problemi nuk janë vetëm, prokurorët...

Maqedonasit protestojnë kundër ligjit për zyrtarizimin e gjuhës shqipe

Qindra njerëz janë mbledhur në kryeqytetin e Maqedonisë për të protestuar ndaj një projektligji që do ta bënte gjuhën shqipe gjuhën e dytë zyrtare...

Nisin homazhet për viktimat e 21 janarit, Rama vendos lule te...

  Kanë nisur homazhet për viktimat e 21 janarit. Pas mbarimit të takimit me familjarët Kryeministri Rama ka vijuar për të vendosur lule në Bulevardin “Dëshmorët...

Vajza e Ziver Veizit: Drejtësia e re të hapë dosjen e...

Në ceremoninë e përkujtimit të 7-vjetorit të 21 janarit 2011, vajza e Ziver Veizit, Ana Veizi ka kërkuar drejtësi për babain e saj, i cili...

Artikujt e fundit