Sunday, December 10, 2023
HomeAktualitetNjihuni me parashikimin e motit për këtë të enjte

Njihuni me parashikimin e motit për këtë të enjte

-

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se ditën e Enjte vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme si rezultat i masave ajrore relativisht të thata me origjinë jugore.

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat janë të përqendruara në relievet kodrinore-malore të vendit.

Reshje të pakta shiu do të jenë të pranishme në relievet e larta malore në juglindje të vendit në orët e para të mëngjesit. Mjegull dhe mjegullinë në orët e para të mëngjesit në zonat luginore.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim me shpejtësi mesatare  1-8m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe lugina era hera-herës fiton shpejtësi 10-12m/s shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-3 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts