Sunday, September 15, 2019

“Me shishe birre kokës”, shqiptarët përleshen me italianët, 5 të arrestuar,...

Karabinierët e Kompanisë dhe të Stacionit të Frascati me ndihmën e atyre të Njësisë Hetuese të Grupit Frascati ndërhynë për të shuar një përleshje...

Sezoni turistik, statistikat/ Izraelitët më aventurierët, ja më kopracët dhe pijanecët

Sezoni veror 2019 konfirmoi rritje mes furtunës për sektorin e turizmit. Tur-operatorët dhe bizneset e hotelerisë, që në muajt e parë ishin pesimistë, për...

Shqiptari u kap me afër 1 ton drogë, mediat greke japin...

Mediat greke vazhdojnë të shkruajnë për shqiptarin që u kap dje në Janinë me afër 1 ton drogë. Në shkrimet e mediave greke jepen detaje...

Shqiptarja iu vendoste zjarr pyjeve të Korinthit, policia: T’i nënshtrohet vlerësimit...

Një shqiptare 39 vjeçe u shoqërua në policinë e Korinthit, pasi dyshohet se ka vendosur dy zjarre në fshatin Shën Mark. Ajo vendoste zjarre, të...

Preku zemrat e shqiptarëve me apelin e saj, ndërron jetë në...

Ka ndërruar jetë në një nga spitalet e Turqisë 15-vjeçarja Elona Kuburja e cila vuante nga sëmundja e rrallë e quajtur Hemangioma kongenitale, një...

Trafik armësh dhe municionesh nga Shqipëria në Greqi, shkatërrohet grupi kriminal

Policia greke shkatërron një grup kriminal që trafikonte armë dhe mucione nga Shqipëria në ishullin e Kretës, në Greqi. Nën akuzë janë njëmbëdhjetë personave, 5...

Ndihmuan 3 shtetas të huaj për kalim të paligjshëm kufiri, arrestohen...

Shkodër Parandalohet dhe goditet një tjetër rast i tentativës për dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit kundrejt fitimit. Policia arreston në flagrancë dy shtetas...

Përplasi këmbësorin në Lezhë, shoferi largohet

Një makinë ka përplasur një këmbësor në fshatin Barbullonjë e Re, në Lezhë. Mësohet se drejtuesi i fuoristradës që shkaktoi aksidentin është larguar nga vendi...

E fejuara e turistit italian që vdiq pas aksidentit në Shqipëri:...

Sonia Mercato, e fejuara e turistit italian 33 vjeçar, Matteo Sartori, i cili vdiq 5 ditë pas u aksidentua në kroçera rreth 20 milje...

Mali i Zi i kërkon llogari Shqipërisë për hidrocentralet

  Podgorica thotë se Tirana nuk është konsultuar mjaftueshëm me të në lidhje me planet e saj për të ndërtuar hidrocentrale në lumin Cijevna, plane...

Artikujt e fundit