Thursday, April 22, 2021

Nga e hëna ekipi i Vllaznisë rifillon stërvitjen për startin e...

KF Vllaznia ka njoftuar rifillimin e stervitjes qe nga e dita e hene per ekipin e pare, ne kuader te pergatitjeve per startin e...

FSHF vendos 3 qershorin si datë për rinisjen e sezonit futbollistik

Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur 3 qershorin si datë për rinisjen e sezonit futbollistik. Ky vendim është marrë pas mbledhjes së sotme ndërmjet FSHF-së...

Grima kthehet pas në kohë: Ne 98 po ktheheshim nga Gjirokastra...

Izolimi duket se ka edhe të mirat e veta. Kujtimet e së shkuarës po dalin nëpah gjithnjë e më shumë në këtë kohë pandemie....

I afermi i Shtubines i infektuar me COVID19, ndaj futbollistit te...

Nje i aferm i futbollistit te Vllaznise Ndricim Shtubina ka dale i infektuar me koronavirus. Shkodrani sot ka kryer edhe kontrollin me tampon. Lajmi...

Covid-19/ FSHF letër Këshillit të Ministrave: Të garantohen ana financiare për...

  Federata Shqiptare e Futbollit i ka dërguar një letër Këshillit të Ministrave dhe i ka kërkuar garantimin e anës financiare për të gjithë komunitetin...

Peshëngritja shkodrane stërvitje intensive. Trajneri Lagja premton rezultate të larta në...

  Ndonëse nuk kanë kushtet e duhura stervitore duke ju munguar një palester e klubit Vllaznia, por ka qënë një institucion arsimor privat që u...

Basketboll, Vllaznia pret në shtëpi Tiranën. Xhaferi e Shestani optimist për...

    Kampionati Kombetar i basketbollit per meshkuj rikthehet në konkurim me një ndeshje shumë të rëndësishme siç është ajo Vllanzia-Tirana, takim që do të zhvillohet...

“Në kohën time funksionoi”/ Leqezja tregon si ringrihet Vllaznia: Biznesmenët në...

Vllaznia edhe këtë vit mbetet në diskutimin e financimit dhe qendrimit në kategorinë Superiore. Situata në klubin shkodran mbetet  mjaft kritiike përsa kohë nuk...

Shorti i Ligës së Kombeve/ Ja kundërshtarët e Shqipërisë dhe...

  Në Amsterdam, ka nisur hedhja e shortit për grupet e Nations League 2020-2021, kompeticionit më të ri të UEFA-s, që këtë sezon do të...

Tjeter sukses i judistëve shkodrane. Dy medalje të arta dhe tre...

  Pas suksesit te arritur fundjaven e kaluar ne Kampionatin Kombetar me ekipet e rritura ku Vllaznia e drejtuar nga Anton Shkoza ishte me e...

Artikujt e fundit