Friday, December 14, 2018

Safet Osja zëvendëson Elvin Beqirin, ish mesfushori emërohet zëvendëstrajner tek Vllaznia…

Elvin Beqiri nuk do të jetë më pjesë e stafit të Vllaznisë. Ish-lojtari i njohur i kuqebluve do të japë kontributin e tij si...

LIVE Dinamo-Vllaznia 0-0/ Gabim i mbrojtes, Zhunior humbet një rast të...

Dinamo dhe Vllaznia luajnë për supersfidën e javës së 12-të të Kategorisë së Parë. Shkodranët kryesojnë renditjen dhe dinamovitët ndodhen në vendin e 3-të...

Euro 2020, trajneri i Kosovës optimist: Kam besim te ekipi im!

Pas shortit për eliminatorët e Euro 2020-ës ka reaguar edhe trajneri i Kosovës, Bernhard Challandes, i cili  e ka komentuar me optimizëm renditjen në...

Shorti i “Euro 2020”, zbulohen goglat për rivalët e Shqipërisë

Pas pak minutash në Dublin, do të hidhet shorti për grupet kualifikuese nga të cilat do të përcaktohen skuadrat që do të shkojnë në...

Cana “tradhëton” futbollin, gati të pushtojë …

Lorik Cana mund t'i mungojë fushës së gjelbër, por tashmë jo kinemasë. Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare, ka realizuar një film-dokumentar me emrin “Lorik”, i cili...

Arritja historike, qeveria “shpërblen” kombëtaren kosovare

Qeveria e Kosovës i akordoi Kombëtares së Kosovës në futboll 500 mijë euro. Ky vendim erdhi pas kualifikimit të Kosovës për garat në “play off”...

“Albania Judo Kodokan”, 4 medalje te arta dhe 3 te bronxta...

Me datë 17.11.2018 në Podgoric u zhvillua turneu ndërkombëtar përkujtimor " Dr. Sćepan Simanić" me pjesmarrës rreth 300 garues nga klubet e rajonit. Rezultatet...

Shqipëri – Skoci në “Loro Boroçi” policia jep njoftimin: Ja rrugët...

Më datë 17.11.2018 ora 20.45 në qytetin Shkodër, do të zhvillohet ndeshja ndërkombëtare e futbollit, e vlefshme për Kampionatin Europian 2020, ndërmjet përfaqësueseve të...

Ndeshja me Skocinë, nën gjykimin e një arbitri rus

Kombëtarja shqiptare do të luajë të shtunën sfidën vendimtare për Ligën e Kombeve me Skocinë, ku kuqezinjtë do të kërkojnë të marrin me çdo...

Kupa e Republikes ne xhudo, shkelqen Vllaznia dhe familja “Shkoza”

Diten e Shtune, me mbeshtetjen e Federates Shqiptare te Xhudos , ne kryeqytet u zhvillua  zhvillua Kupa e Republikës ku ekipi i Vllaznise shkelqeu. Sportistet...

Artikujt e fundit