11 C
Shkodra
Monday, December 11, 2017

Erisa Xhixho jep lajmin e bukur gjatë spektaklit: Jam shtatzënë për...

Politikania Erisa Xhixho këtë vit, përveç gjithë impenjimeve si pjesë e LSI apo edhe impenjimeve në punë e familje, është pjesë e shoë-t “C`est...

Makinat në Shqipëri me moshë mesatare 20-vjeçare, sa dyfishi i Europës

Parku i automjeteve në Shqipëri ka një moshë rreth 20-vjeçare, nga 10.2 që është mosha mesatare në Bashkimin Europian. Si ndikon kjo në mjedis?...

Punoj në kabinetin e Kryeministrit prej një muaji.. Studentja befason Ramën

  Kryeministri Edi Rama ka sfiduar nga Shkodra të rinjtë të vënë në provë mbështetjen e qeverisë me ide dhe nisma inovative. Gjatë takimit me studentë...

Indeksi global i paqes dhe sigurisë për gratë, Shqipëria e fundit...

Shqipëria renditet e fundit në rajon sa i përket ofrimit të sigurisë, paqes, barazisë ekonomike, sociale e politike, sipas një raporti të fundit. E...

Zbulohet kartolina e Edi dhe Olsi Ramës për dajën në 1982:...

Ish-drejtori i Muzeut Historik-Kombëtar, Melsi Labi ka publikuar një kartolinë të shkruar sipas tij, nga kryeministri Edi Rama dhe vëllai i tij Olsi Rama...

Shqipja, ndër gjuhët më të vështira për t’u mësuar nga të...

Përvetësimi i gjuhës shqipe është mjaft i vështirë dhe kërkon një sforcim të madh për ta mësuar. Ky është përfundimi i Institutit për Shërbime të...

Shqiptarët nuk i ndahen pijeve alkoolike, shpenzojmë më shumë se grekët...

Të konsideruar si shpenzime luksi, në 2016-n shqiptarët ulën lehtë shpenzimet për pije alkoolike. Gjatë 2016-s, shpenzimet për pije alkoolike përllogariteshin rreth 1.19% e...

Harta/ Për çfarë janë diplomuar liderët e çdo vendi europian; shqiptarët...

Duket se, pak a shumë, çdo lloj diplome do të të ndihmojë që të ecësh në korridoret e pushtetit politik të Europës. Një hartë...

Liliana Hoxha zbulon lidhjen mes Nexhmijes e Ramizit: Ishin…

“Nexhmije Hoxha e Ramiz Alia kanë qenë të lidhur nga UDB-ja që në kohën e Zogut”. Kështu është shprehur Liliana Hoxha, bashkëshortja e Sokolit, djalit...

The Telegraph: Shqipëria, destinacioni i ardhshëm turistik

Shqipëria është si pjesa që mungon në një pazëll përndryshe të kompletuar, pjesa e fundit e masës tokësore përgjatë Adriatikut që nuk është kthyer...
0FansLike
1,250SubscribersSubscribe

Artikujt e fundit