17 C
Shkodra
Tuesday, October 24, 2017

INSTAT – Për 9 muaj në Shqipëri kanë hyrë 4.2 milionë...

Instituti i Statistikave ka publikuar lëvizjet e shtetasve shqiptare dhe të huaj në Shqipëri, për muajin shtator. Sipas INSTAT, numri i shtetasve shqiptarë dhe të...

Greqia: Shqipëria pikë e heroinës, prodhuesi më i madh i kanabisit...

Pozita gjeografike e Greqisë në pikën ku takohen tre kontinente dhe një portë midis Lindjes dhe Perëndimit, e bën atë një rrugë kryesore për...

Moti për datën 24 tetor

Kthjellime dhe vranësira të shpeshta dominojnë pjesën më të madhe të territorit të cilat gjenerojnë shira të përkohshëm në ekstremin Jugor ndërsa reshje të...

Tifozet braktisin stadiumin/Konfliktohen me policine

Partizani ka arritur të marrë një fitore me mjaft vlera në Shkodër përballë Vllaznisë me trajnerin e ri, Ernest Gjoka. Pjesa e parë e lojës...

Nën det për 76 vjet, zbulohet piroskafi “Albano”

 Pas 76 vjetësh, këto ditë të ngrohta tetori,  ekipi i kërkimeve arkeologjike nënujore, i Institutit të Arkeologjisë nën drejtimin e arkeologut nënujor Adrian Anastasi,...

Harta globale, sa është jetëgjatësia e shqiptarëve

Sipas një hartë të re, jetëgjatësia e shqiptarëve ndodhet në fashën e 77.28-77.13 vjeç, e shënuar me ngjyrën e gjelbër, me një rënie të...

Basha pohon se sot u vertetua se Rama eshte ne krah...

Pak pas shtyrjes së mbledhjes së Këshillit të Mandateve për çështjen ‘Tahiri’ ashpër ka reaguar kryetari i Partisë Demokratike. Lulzim Basha. Nga selia e...

Ylli Manjani thekson se ceshtja “Tahiri” eshte si gjyq politik…

I ashpër ka qenë reagimi i ish-ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjani, ndërsa e cilëson çështjen “Tahiri” si gjyq politik.     Në një mesazh në faqen e...

Prova dhe dokumente te forta qe e implikojne me pergjegjesi penale...

Gazetarja Klodiana Lala nga studio e emsionit ‘Opinion’ ka deklaruar se ka prova dhe dokumente shume te forta qe e implikojne me pergjegjesi penale...

Sa vite burg rrezikon Tahiri per akuzat ndaj tij

Prokuroria për Krime të Rënda e akuzoi ish-ministrin e Punëve të Brendshme, Saimir Tahirin për dy vepra të rënda penale, atë të “Trafikut të...
0FansLike
1,100SubscribersSubscribe

Artikujt e fundit