Monday, December 11, 2023
HomeAktualitetMbani çadrat me vete, reshje shiu në gjithë vendin

Mbani çadrat me vete, reshje shiu në gjithë vendin

-

Territori shqiptar do të mbetet sërisht nën dominimin e vranësirave dhe shirave, por me intensitet të ulët ku më të theksuara shirat do të paraqiten në zonat veriore dhe qëndrore tëshqipërisë.

Në majat e maleve do të shfaqen reshje të izoluara dëbore, kryesisht në Verilindje të shqipërisë.

Orët e pasdites sjellin përmirësim të dukshëm të kushteve atmosferike në të gjithë territorin dhe për pasojë kthjellimet dhe vranësirat e herë pas-herëshme do të jenë prezente deri vonë në mbrëmje kur priten sërisht vranësira dhe shira në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes, por mesdita sjell rritje të lehtë të tyre duke luhatur vlerat ditore nga 6°C deri në 19°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi kryesisht Verior duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 4 ballë

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts