Friday, April 20, 2018

“20 orë me anije drejt Italisë, as ujë as ushqim! Vidhnim...

  Pata fatin që të kisha shtëpinë pikërisht përpara shkollës së artit në Tiranë. Kështu fillon Klejdi Kadiu rrëfimin e tij për BBC, një rrëfim...

At Zef Pllumi “Na shqiptarët s’kemi dashuni njani me tjetrin…”

At Zef Pllumi në një intervistë të rrallë televizive, vite më parë, përmbledhë mirë realitetin shqiptar. Kur gazetarja e pyet se prej nga i vjen...

Zëdhënësja e KQZ-së, Drilona Hoxha: Sa më shumë njoh politikën, aq...

Shkodra është qyteti që ka nxjerrë të parën gazetë sportive në Shqipëri, gjithashtu është qyteti që ka nxjerrë një gazetar të madh si Anton...

Rruga Prekal-Dukagjin, 12 ore e bllokuar, Shkak reshjet e shiut dhe...

Janë munduar që të largojnë gurët me dorë por ka qenë e pamundur. Rruga në fshatin Omaraj që lidh Dukagjinin dhe fshatra të njësisë...

Marrëdhëniet me Metën? Rama: Të mira deri kur…

Në Tonight Ilva Tare, kryeministri Rama i përshkroi si të mira marrëdhëniet me Presidentin Ilir Meta, deri kur ky i fundit shkruan letra. Tare: Si janë...

Gjoka: I kënaqur me të rinjtë, skuadra është kompletuar

Trajneri i shkodranëve theksoi pas ndeshjes se është shumë i rëndësishëm fakti që është eliminuar defekti i lojës në mbrojtje Në prononcimin e dhënë pas...

Grida Duma: 27 janari, kauza e saj është qytetari, dhe jo...

Sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun në PD, Grida Duma thotë se brenda kësaj force politike duhet të vendosen rregulla të qarta loje, në mënyrë...

Shpërthen Pandeli Majko: Ja kush na pengon të ‘hapim’ kufirin me...

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko ishte i ftuar në emisionin “Përballë” të gazetarit Lutfi Dervishi ku ka folur për aktualitetin politik si...

INTERVISTA/ Mjeku rrëfen dy ditët e fundit të jetës së diktatorit...

“Ishte e pamundur që një anëtar i ekipit të tij të tentonte helmimin”. Kështu u përgjigjet të gjitha pretendimeve dhe dyshimeve mbi një helmim...

A e helmuan Enver Hoxhën? Rrëfehet mjeku Sabit Brokaj: Si i...

Mundësia për të helmuar Enver Hoxhën përmes ilaçeve ka qenë zero. Kardiologu i njohur, Sabit Brokaj, një nga mjekët e ekipit që ndiqte 24...

Artikujt e fundit