Monday, February 24, 2020

Nesër priten reshje shiu, ja sa do të variojnë temperaturat

  Sot pasdite (e mërkurë, dt.19) dhe nesër (e enjte, dt.20) priten reshje mesatare në qarqet Elbasan, Fier dhe Berat, ndërsa në qarqet e tjera...

Paraditja me kthjellime, ja cfarë ka parashikuar moti për sot

  Sipas MeteoAlb, vendi ynë gjatë paradites do të jetë me kthjellime dhe vranësira të lehta. Por në mesditë dhe në vijim parashikohet të kemi përmirësim...

Nesër merrni masat! Priten reshje shiu e dëbore

   Për nesër moti do të jetë i vranët në të gjithë territorin, shoqëruar me reshje shiu të vazhdueshme dhe lokalisht të herëpashershme me intensitet...

Ndryshon moti, ja çfarë parashikohet për këtë të shtunë

  Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje janë të pakta. Pritet që të hënën pasdite...

Temperatura në Antarktidë ka arritur një rekord të ri, ja sa...

  Organizata Botërore e Metereologjisë (WMO) tha se një bazë kërkimore argjentinase, e vendosur në majën veriore të Antarktidës, ka raportuar për një temperaturë –...

Moti i keq përfshin Europën: 3 të vdekur dhe shumë zona...

  Moti i keq ka përfshirë Europën duke shkaktuar disa viktima dhe shumë zona kanë mbetur të bllokuara dhe pa energji elektrike. Një burrë i moshuar...

Acari pushton Shqipërinë/ Ja sa bien temperaturat

  Ashtu siç pritej, reshjet e shiut dhe dëborës zbardhën një pjesë të territorit. Gjatë ditës era veriore u intensifikua në të gjithë vendin. Në orët e...

Këta telefona nuk mund ta përdorin më WhatsApp-in, kontrolloni celularin tuaj...

  WhatsApp-i përditësohet shpesh. Çështja është që me secilin përditësim, veç vijnë përveç sigurisë, edhe disa mjete të reja për përdoruesin, të cilat disa sisteme...

FB do të fshijë të gjitha postimet dhe videot me lajme...

  Kompania FB po harton një plan masash kundër lajmeve të rreme mbi koronavirusin dhe është angazhuar të mbështesë fushatat e sakta informuese të autoriteteve...

Prej vitesh në Angli, shqiptarit i bëjnë “gjëmën” në Malësinë e...

  Një 49-vjeçar shqiptar, që jetonte prej vitesh në Angli, ka shkuar pranë ambasadës shqiptare në Londër për t’u pajisur me një pasaportë biometrike, por...

Artikujt e fundit