11 C
Shkodra
Monday, December 11, 2017

KFOR-i është ushtria e vetme në Kosovë qe siguron paqen

Komandanti i KFOR-it, gjenerali  Salvatore Couci, tha se këto forca ushtarake mbeten ushtria e vetme në Kosovë,  që siguron paqen. “Forcat e sigurisë e Kosovës...

27-vjeçarja,  jete ne dhune, “Apel te gjithe femrave, mos jetoni nen...

Ndodh qe dhuna te mos vije vetem nga bashkeshorti. Per fat te keq ne familjet shqiptare, ajo eshte prezente tek femijet ne moshe madhore...

Kamsi: BY Pass-i, jo me tombina dhe ura, “Tombinat dhe urat...

Edhe pse ka mbërritur ne një faze te rëndësishme te punimeve, projekti për By Pass-in e Shkodrës vazhdon te jete i debatuar.Topografi veteran, Karlo...

Imami kujton 8 dhjetorin e vitit 1990: Kane ndodhur nje sere...

Ish-ministri i Mbrojtjes, Arben Imami, ka folur për 8 Dhjetorin e vitit 1990, duke treguar si ndihet në ditët e sotme kur kujton lëvizjen...

Plakja me ritme te shpejta, shqetesuese per…

Rajoni i Ballkanit Perëndimor ku bën pjesë edhe Shqipëria po plaket me ritme të shpejta, teksa popullsia parashikohet të vazhdojë të rënie.     Banka Botërore në...

Hidhen themelet e xhamisë se Draçinit, Sytari: Është amaneti i brezave...

Pas një viti, lagjja Draçin e qytetit te Shkodrës do te këtë xhaminë e re. Fillimi i punimeve u përurua nga Myftiu i Shkodrës,...

Dioqeza e Sapes hape siparin e festave te fundvitit

Ekspozita e pikturës me punime te fëmijëve me aftësi ndryshe Ekspozita ne pikture me punime te personave me aftësi ndryshe e veçanërisht te fëmijëve, ka...

Rruga e Komanit nuk ofron siguri qarkullimi, gropat dhe rreshqitjet e...

Ne nje segment prej 12 kilometra nga Vau Dejes deri ne Bonjet, rruga e Komanit eshte riparuar nga Autoriteti Rrugor i Veriut, me pas...

Ndihma ne ushqime e dhurata per familjet ne nevoje, institucionet behen...

Drejtoria e sherbimeve sociale, zyra e punes, sherbimi profesional, kursantet si dhe “Food bank” jane bere bashke kete fundviti per te ndihmuar familjet ne...

Prekal-theth, 159 vdekje ne 30 vite, Radohina: Aksi i rrezikshem, aksidentet...

Të shkosh nga Prekali në fshatin Theth, duke përshkuar zonën e Dukagjinit, ke rastin të përjetosh një prej udhëtimeve më të frikshme. Rruga e...
0FansLike
1,250SubscribersSubscribe

Artikujt e fundit