Thursday, May 24, 2018

Ambasada amerikane fton shqiptarët: Bashkohuni me ne më 13 maj të...

Ambasada amerikane i ka drejtuar një ftesë sot qytetarëve shqiptarë, ku thuhet: "Në kuadrin e Ditës Ndërkombëtare kundër Homofobisë, Transfobisë dhe Bifobisë, Aleanca LGBT dhe...

Alarmante: Shqiptarët thuajse inekzistentë në vitin 2100…

  Shqipëria është një nga vendet e pakta europiane që do të shënojë reduktim të popullsisë gjatë viteve të ardhshme. Sipas disa parashikimeve të reja nga...

Sondazhi/ 47% e grekëve e konsiderojnë Shqipërinë armike

Nga një sondazh i publikuar së fundmi në Greqi rezulton se 87% e opinionit helen e konsideron Turqinë vend armik. Por ky mendim nuk...

Shkrimtarja Açka humb djalin e saj të vetëm: Nuk është e...

Shkrimtarja e njohur Flutura Açka ka humbur djalin e saj të vetëm, 18 vjeçar. Lajmin e bën të ditur vet shkrimtarja në rrjetet sociale,...

A e rithemeluan mirditorët Gjakovën?

Gjakovarët me rrethinë, në kohën e Perandorisë osmane pësuan fatin e hebrenjve nën sundimin romak: u strehuan shkrepave deri në Mirditë. Por qindra vjet...

Nga Thethi në Valbonë, amerikanët: Ç’duhet të dini mbi shëtitjen në...

  Nëse po mendon që të bësh ecje në Shqipëri, nga Thethi në Valbonë, ky shkrim është për ju. Kështu e nis artikullin blogu i...

Shqiptarët me pagat më të ulëta në Evropë, pasohen nga kosovarët

Pagat janë një tjetër aspekt mjaft i rëndësishëm i tregut të punës dhe Shqipëria e ka vuajtur së tepërmi, të paktën gjatë këtyre tre...

Turistëve: Kujdes sherret e trafikut në Shqipëri, shoferët mund të jenë...

Mbi 80,000 shtetas britanikë vizitojnë Shqipërinë çdo vit, sipas të dhënave të zyrës së Ministrisë së Jashtme britanike. Shumica e vizitave janë pa probleme,...

Amaneti i Azem Galicës që ta varrosnin në një vend të...

Nëse Serbia e mbajti për afro 100 vjet Kosovën, gjatë këtij shekulli ajo tokë është larë me gjakun e burrave dhe grave që luftuan...

Bamir Topi dhe Hashim Thaçi festojnë sot ditëlindjet, ja sa vjeç...

  Ditë e veçantë kjo e sotmja për Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish-presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi. Ata festojë ditëlindjet në një ditë. Mësohet se...

Artikujt e fundit