Sunday, August 19, 2018

Mali i Zi vendos ushtrinë në kufi me Shqipërinë

Kalimi i emigrantëve klandestinë prej Shqipërisë drejt vendeve të BE ka vënë në alarm Malin e Zi. Ministria e Mbrojtjes së këtij shteti ka...

Telegrami 4 mars ‘46/ Spiro Pano: Pushkatuam 6 klerikë në Shkodër,...

“Sot me rastin e pushkatimit të gjashtë kriminelëvet të klerit u mbyll Gjimnazi jezuit… Mendimi ynë është se ata e mbyllnë në shënjë zije…...

‘Kathimerini’ nxjerr shifrat: Droga që vjen nga Shqipëria po “mbyt” Epirin

“Droga, kryesisht hashashi që vjen nga Shqipëria, “mbyt” Epirin”. Ky është titulli i sotëm i një artikulli të ‘Kathimerini’. Përmes një artikulli kushtuar kapjes...

Familjet shqiptare korrekte me pagesat për energjinë, institucionet shtetërore të zhytura...

Borxhi total që institucionet shtetërore, familjarët dhe bizneset kanë ndaj Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike arriti 72.9 miliardë lekë në fund të 4...

Italiani “u mashtrua” nga shkodrani: U pagova për të transportuar pasaporta...

Shtetasi italian që u kap mbrëmjen e së mërkurës në  portin e Durrësit në tentativë për të trafikuar marijuanë drejt Italisë do të qëndrojë...

Drejtësia jashtë kontrollit, 50% të shkarkuar nga vettingu. Krasniqi: Po veprohet...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit është duke përdorur standarde të dyfishta për gjyqtarët dhe prokurorët, gjë që cënon edhe besueshmërinë në procesin e vettingut. Në...

Shqipëria me numrin më të lartë të të burgosurve në rajon,...

Nëse krimi më i shpeshtë në vendet e rajonit është vjedhja, në Shqipëri peshën kryesore e të burgosurve e mbajnë ata që kanë kryer...

Ethet e Nilit, Vasili jep alarmin: Shqiptarët të rrezikuar, t’u rrojë...

TIRANE- Pas situatës alarmante nga ethet e Nilit që janë përhapur në Europë, por edhe Greqi dhe Kosovë, vjen një paralajmërim nga kreu i grupit...

The Guardian: Rënia dramatike e lirës turke me 36 për qind...

Siç shkruan “Guardian” britanik, këto ditë interesi për vendpushimet turke këtë vit u rrit 63 për qind dhe ka 57 fluturime në javë në...

Forcat Speciale Shqiptare rikthehen në Afganistan për trajnimin e komandove afgane

Forcat Speciale shqiptare rikthehen pas 6 vitesh në Afganistan. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka postuar në faqen e saj zyrtare në fb foto nga...

Artikujt e fundit