KREU I PD,BASHA: RAMA,TAHIRI,XHAFA E KANË MBUSHUR POLICINË ME TRAFIKANTË DROGE

0
889

Kreu i PD, Lulzim Basha thotë se polici i arrestuar në Velipojë pas sekuestrimit të mbi 1 ton droge ka qenë i arrestuar në Itali dhe mbrohej nga Habilajt.

 

Statusi:

Burime të sigurta informojnë se:

“Prel Enriko Zyla ka qenë i dënuar për trafik dhe shpërndarje droge në Romë, Itali, dhe ka vuajtur dënimin në burgun e Rebibbias. Partnerët e kanë ngritur disa herë këtë cështje, por personi ashtu si shumë të inkriminuar të tjerë në Polici mbrohej nga HABILAJT në kohën e TAHIRIT dhe pas ardhjes së FATMIR XHAFËS kaloi nën mbrojtjen dhe shërbimin e vëllait të XHAFËS, AGRONIT.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here